0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Camouflage Cream

Manufacturer: Artdeco
*
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
490,00 ден.
Your price: 392,00 ден.

Camouflage Cream совршено ги прекрива недостатоците на кожата и е идеален за посебни прилики како шминка за фотосесија или шминка за невести. Сите бои може да се мешаат една до друга, што значи дека можете да добиете идеална нијанса за вашата кожа. Camouflage Cream е идеален за долготрајна шминка и трае долго дури и при услови на висока температура. Покривноста може да биде лесна или поголема во зависност од употребената количина, и станува водоотпорна по нанесување на пудра за фиксирање. Се продаваат поединечно и може да се комбинираат индивидуално во магнетна кутија, и да се заменат оние што се искористени. Начин на нанесување: По хидрирање на кожата земете мала количина од Camouflage Cream, со натапкување нанесете тенко и рамномерно на деловите кои сакате, а потоа со помош на влажно сунѓерче отстранете го вишокот.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Color
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.