0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bourjois Healthy Mix Clean & Vegan

Manufacturer: BOURJOIS
Availability: In stock
*
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
  • Not available
993,00 ден.
Your price: 745,00 ден.

Изгледате уморно? Пудрата на Bourjois Healthy Mix Ви дава одморен, природен сјај што ќе ја направи Вашата кожа да изгледа здрава. Со својата мешавина на витамини Ц, Е и Б5, веднаш ги брише несовршеностите и знаците на замор и го зајакнува сјајот на кожата. Вашата кожа ќе биде 70% повеќе сјајна и ќе изгледа поздраво додека ја носите пудрата до 16 часа и ќе остане хидрирана до 24 часа. Покрај тоа, благодарение на хомогената формула оваа пудра нема да Ви ги блокира порите. Значи, кога Ви требаат резултати како да сте имале доволно сон, без самото спиење, зајакнете го Вашиот тен со Healty Mix Bourjois. Нејзината текстура совршено се вклопува во кожата и останува пријатна цел ден. Средната прикривна моќ дава природен полу-мат финиш веднаш по нанесувањето. Пудрата Healty Mix од Bourjois е вашето ново тајно оружје за секогаш да изгледате свежо и сјајно!

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Color
 
 
 
 
 
 
 
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.