0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Very Good Girl - edp

Manufacturer: Carolina Herrera
*
5.400,00 ден.

На почетокот на февруари 2021 година, Каролина Херера претставува нов фланкер со атрактивно  шише во облик на светло црвена потпетица. Црвената е дефинитивно тренд во 2021 година бидејќи многу куќи одлучуваат да понудат нови креации во црвени шишиња. VERY GOOD GIRL доаѓа по минатогодишните креации Good Girl Suprême и Good Girl Légère 2018 кои се издвојуваат по поинаков состав од другите изданија на колекцијата кои беа во лимитирано издание на оригиналната креација на Good Girl од 2016 година. Новата мирисна верзија на линијата CAROLINA HERRERA VERY GOOD GIRL ја потпишуваат парфимерите Луиз Тарнер и Квентин Биш. Основата е во контраст со мажествените нијанси на ветивер во комбинација со мека и удобна ванила. ГОРНИ НОТИ: црвена рибизла, личи СРЕДНИ НОТИ: роза БАЗНИ НОТИ: ветивер, ванила

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 80ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.