0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Trussardi Ruby Red - Eau De Parfum

Manufacturer: Trussardi
*
4.057,00 ден.
Your price: 2.840,00 ден.

По Trussardi и Pure Jasmine, време е за Ruby Red, третиот еко-одржлив парфем што Trussardi Parfums го посветува на новите вредности на современата женственост. Овој пат, во центарот на вниманието е страста што жените ја покажуваат кога се занимаваат со различни аспекти од нивниот живот: љубов и работа, пријателство и мајчинство, посветеност на заштита на животната средина и физички и психолошки напор потребни за да се биде во чекор со општеството кое постојано се менува. . промени.
Жената за која е наменета Руби Ред е елегантна, храбра, независна, слободна и смела. Беше избрана бојата што ја идентификува, руби црвената, која ја има истата посебна нијанса на интензивна, патна роза, на работ на циклама, но со ладен допир на сината боја на оваа парфем припаѓа на семејството на чемпрес и дрвенести цвеќиња.

Горни ноти - Бергамот, црвено овошје, ѓумбир

Средни ноти - Цимет, Иланг-Иланг, Ванила

Основни ноти - Сандалово дрво, пачули, орканокс

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.