0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Libre Le Parfum

Manufacturer: Yves Saint Laurent
*
7.030,00 ден.

Libre Le Parfum е луксузна, топла и зачинета интерпретација на класичната Eau de Parfum со бескрајна цветна патека. Овој женски мирис е храбар и долготраен цветен парфем збогатен со свежа лаванда, цвет од портокал и редок топол шафран акорд од Yves Saint Laurent Ourika Community Garden. Libre Le Parfum е најконцентрираниот и најдолготрајниот женски парфем во колекцијата Libre. Тоа е мирисна почит на зачинетите „fleurs de feu“ (огнени цветови) пофалени од самиот г-дин Сен Лоран. Овој акорд на шафран создава мешавина на мириси, зголемувајќи ја температурата со зачинет пресврт на иконскиот мирис на Libre, оставајќи неоправдано сензуална трага. Горни ноти: мандарина, ѓумбир, шафран. Средни ноти: цвет од портокал, бергамот, лаванда. Основни ноти: мед, ветивер, бурбон ванила

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters90ml, 30ml, 50ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.