0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Good Girl - edp

Manufacturer: Carolina Herrera
*
4.900,00 ден.

Парфем кој во 2016-та година е лансиран под слоганот ,,Добро е да се биде лош’’.Неговата ориентална композиција го прави многу секси и моќно женски. Несекојдневниот дизајн во облик на штикла ја отсликува женската сексапилност, доминантност и шармантност. Good Girl e најавен како иновативна и опојна комбинација од тубероза и црни бобици ,преку кои е пикажан двојниот карактер на една дама.

  • Топ ноти: бадем,кафе,бергамот,лимон
  • Средишни ноти: јасмин, тубероза,корен од ирис, бугарска ружа и цвет од портокал
  • Базни ноти: какао, сандалово дрво, ванила, бонбони, пралине, цимер, кедар, пачули, кашмир, килибар, мошус
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 80ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.