0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bloom - edp

Manufacturer: Gucci
Availability: In stock
*
5.380,00 ден.

Италианската модна куќа Gucci го најави својот мирис  Gucci Bloom Eau De Parfume со промовирање на глобално ниво во август 2017 год. првиот под раката на новиот креативен директор Александар Микеле. Белото цвеќе, како што е туберозата и природниот Самбак јасмин, се помешани со дрвенестите ноти на корен од ирис и ноти од кинеската билка Орлови нокти (Combretum indicum), како и рангун ползавец, растение кое расте во Индија и кое за прв пат се употребува во парфем. Заштитни лица на кампањата се актерката Dakota Johnson, уметницата Petra Collins и манекенката Hari Nef. Кампањата ја изработи Glen Luchford. Обоеното шишенце во винтиџ розева нијанса е украсено со едноставна етикета со името на брендот, додека пакувањето го краси принт со црвено-бела боја. Топ ноти: портокал, зелени ноти Средни ноти: кинеската билка (орлови нокти), јасмин Самбак, тубероза Базни ноти: рангун ползавец, сандалово дрво, ванила

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.