0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Y Intense - EDP

Manufacturer: Yves Saint Laurent
*
6.660,00 ден.
Y Eau de Parfum Intense изразува возбудлив момент на ослободување на креативна енергија. Составот, развиен од Доминик Ропион, го подобрува потписот на Y, опишан како кул и сензуален, ароматизирајќи го со бобинки од сина смрека. Во срцето е свежата дива лаванда од Прованса, заедно со гераниум и други ароматични ноти, додека во дрвената основа има преголема доза на пачули од Бали. Горни ноти: бергамот, смрека, ѓумбир Средни ноти: француска лаванда, гераниум од Мадагаскар, жалфија од Прованса Основни ноти: кедар, пачули, ветивер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters60ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.