0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Sculpture Homme - edt

Manufacturer: Sculpture
*
2.790,00 ден.
Your price: 2.232,00 ден.

По женскиот Sculpture, Nikoss  ја создава машката верзија Sculpture Homme. Парфемот, како и женската варијанта, е невообичаен, тешко е да се класифицира во одреден тип. Мирисот е многу сензуален, во кој може да почувствувате мала умерена сладост, свеж почеток и ароматично срце. Горните ноти се бергамот, лимон, мандарина и цвет од портокал. Во срцето има крин, ароматична нота на гераниум, јасмин и роза.Во основата е кедар, балсамична нота на Тонка, килибар и бензоин. Шишето е во форма на едро, според идејата на дизајнерот, мирисот е создаден да ве потсети на медитеранскиот ветер и лесната морска прошетка. Парфемот е создаден во 1995 година.  

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.