0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Red Tobacco EDP By Mancera

Manufacturer: Mancera
Availability: In stock
*
6.510,00 ден.
Red Tobacco е неверојатно моќен и секси мирис кој ги меша кубанскиот тутун и зачините. Вистински топлотен бран, Mancera Red Tobacco е зачинет дрвенест мирис за жени и мажи кои уживаат да танцуваат цела ноќ. Овој енергичен мирис беше лансиран во 2017 година.Луксузниот спој на топли и жестоки акордии внесува топлина во тие долги, студени есенски и зимски ноќи. Интензивна мешавина од уд, зелено јаболко, бела круша, морско оревче, темјан, цимет и шафран ги создаваат горните ноти. Цветните срцеви ноти вклучуваат јасмин и пачули. Богатата таписерија од основни ноти вклучува бел мошус, ванила од Мадагаскар, ветивер од Хаити, сандалово дрво, дрво гајак, килибар и тутун. Пјер Монтале го создаде овој мирис.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters60ml, 120ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.