0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Noir Extreme Parfum

Manufacturer: Tom Ford
*
10.500,00 ден.
Во летото 2022 година, Том Форд лансира нов мирис во линијата Ноар, наречен Noir Extreme Parfum. Новиот мирис е варијанта на килибарниот, дрвенест гурман Tom Ford Noir Extreme од 2015 година, како најистакнат во колекцијата. Најавен како засилување на оригиналниот Noir Extreme, Noir Extreme Parfum носи зголемена концентрација на зачинет кардамон, проткаен со топлината на ѓумбирот Shimoga и богатата сензуалност на тонка бобинки и дрво гуајак. Составот содржи и зголемена доза на индиски кардамон за да се нагласи зачинетиот карактер и виталноста на овој парфем. Горни ноти: мандарина, нероли, цитрус, кардамон, ѓумбир Средни ноти: индиски кулфи, бугарска роза, јасмин, цвет од портокал Основни ноти: килибар, кедар, гвајак дрво, ванила, тонка, кожа, велур
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.