0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Khamrah by Lattafa - edp

Manufacturer: Lattafa
Availability: In stock
*
2.981,00 ден.

Khamrah од Lattafa Perfumes е топол, зачинет гурмански мирис за жени и мажи.Горната нота го отвора парфемот зачинет и малку свеж со цимет, морско оревче и бергамот.Слатки урми и вкусни пралини хармонично се комбинираат со тубероза и махонија во срцевата нота.Прекрасно топла и богата, база од ванила, тонка, бензоин, смирна, килибар и дрво Акигала го затвора парфемот.Парфемот Камра е погоден за секоја пригода, но според нас најдобро се користи навечер или при излегување. Горни ноти - цимет, морско оревче, бергамот Средни ноти - урми, пралини, тубероза, махонија Основни ноти - ванила, зрна тонка, бензоин, миро, килибар дрво, дрво Акигала

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.