0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Bottled - edp

Manufacturer: Boss
*
5.880,00 ден.

BOSS Bottled Eau de Parfum, рафинираното дрвенесто-зачинета композиција од парфимерот Honorine Blanc, дополнително го нагласува топлиот и звучен потпис на BOSS Bottled. Сетилата се будат од ерупција на јаболко и бергамот, кои се во контраст со црниот бибер. Зачинетото срце се отвора со опојните масла од костен, кадрамон и цимет и продолжува да се влева во основните ноти направени од темен ветивер и мошус, за малку зачаден карактер на кожата. Високата концентрација на исклучиво добиени природни состојки, во комбинација со иновативни методи на екстракција, резултира со уникатен и луксузен мирис со изненадувачки модерен квалитет. Култното шише BOSS Bottled го крие мирисот со топли костенови подтонови кои ги евоцираат изразито машки тоналитети на Eau de Parfum. Нудејќи моќен баланс на сила и софистицираност, оваа благородна композиција е создадена за мотивиран, амбициозен човек кој е подготвен да се справи со секој предизвик. Горни ноти: јаболко, бергамот, црн бибер Средни ноти: масло од костен, кардамон, цимет Основни ноти: темен ветивер, мошус

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.