0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Armani Code Parfum For Men

Manufacturer: Giorgio Armani
*
11.760,00 ден.
Инспириран од визијата за мажественост која ги комбинира мекоста и силата, новиот фланкер ги рефлектира карактеристиките на Armani Code, оригинално создаден од парфимерот од Givaudan, Антоан Maisondieu. За верзијата Parfum, тој додаде ноти на ирис на дрвениот, ароматичен потпис. „Задржувајќи го својот дрвенест ароматичен, сензуален идентитет, Armani Code Parfum ја доловува суштината на Armani Code. Ова е изразено во ароматичните горни ноти на мирисот и силно машките основни ноти, со срце кое сега е проткаено со зголемена чувствителност“. Перуника од Мароко се меша со ирис алдехиди. Зелениот бергамот и срцето на бергамот потекнуваат од Калабрија. Мускатната жалфија доаѓа од Прованса, додека основата е тонка апсолут од Бразил и срцето на кедрово дрво од Вирџинија. Горни ноти: бергамот, лист бергамот Срце: путер од ирис, алдехид од ирис, жалфија Основа: тонка, кедар
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters125ml, 50ml, 75ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.