0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Rich Treatment Foundation

Manufacturer: Artdeco
*
 • 10 - sunny shell
  10 - sunny shell
  Not available
 • 12 - vanilla rose
  12 - vanilla rose
  Not available
 • 15 - cashmere rose
  15 - cashmere rose
  Not available
 • 17 - creamy honey
  17 - creamy honey
  Not available
 • 18 - deep honey
  18 - deep honey
  Not available
 • 21 - delicious cinnamon
  21 - delicious cinnamon
  Not available
1.200,00 ден.
Your price: 900,00 ден.

Оваа луксузна кремаста пудра со рефлектирачки пигменти ги изедначува несовршеностите како што се мали брчки, неправилности на кожата, линии и обезбедува беспрекорен и сјаен тен. Пудрата е со средна до висока покривност и е долготрајна. Овозможува рамномерен и кадифен финиш и особено пријатно чувство на кожата. Во својот состав содржи скалан кој ја измазнува кожата, додека УВ-филтрите ја штитат од надворешните влијанија. За нормална, сува и чувствителна кожа. Начин на нанесување: По употреба на производи за нега на кожата, нанесете на лицето рамномерно со прсти или сунѓерче.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Shade10 - sunny shell, 12 - vanilla rose, 15 - cashmere rose, 17 - creamy honey, 18 - deep honey, 21 - delicious cinnamon
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.