0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Miracle Touch Foundation

Manufacturer: Max Factor
*
  • Not available
  • Not available
  • Not available
1.019,00 ден.
Your price: 815,00 ден.

Уникатната Max Factor Miracle Touch Foundation, сега надградена со хијалуронска киселина и SPF 30. Ви дава беспрекорна кожа со помлад изглед со едно лесно нанесување. Лесната кремаста формула станува течна со топлината на вашите прсти и се лизга по вашата кожа за мазен и совршен изглед. Ја намалува појавата на пори, обезбојувања на кожата (црвенило, старечки дамки, дамки од сонце) и флеки, без да се навлезе во фини линии и брчки. Остава лесно чувство и кожата изгледа навлажнета и го ревитализира изгледот на сува, досадна кожа. Осветлена, значително помазна и беспрекорна кожа цел ден. Погоден е за сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа и не е комедоген, така што нема да ги затвара порите.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.