0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Santorini Grape Volcanic SkinReset Mask

Manufacturer: Korres
*
1.870,00 ден.

Прочистувачка маска од вулкански песок со инкапсулиран активен јаглен која ги таргетира проширените пори и го отстранува вишокот маснотии од кожата. Нејзиното нежно дејство за обновување на површината нуди мазна, блескава кожа со матирана текстура.
 
Составено од:
ЕКСТРАКТ ОД ГРОЗЈЕ САНТОРИНИ - Од вулканскиот пепел во кој расте, богат со антиоксиданси и кондензирани танини, помага да се отстрани вишокот маснотии и да се намали појавата на порите.
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА - БХА која ексфолира со отстранување на мртвите клетки од кожата, отпушување и рафинирање на порите.
ЗЕЛЕНА + БЕЛА ГЛИНА - Мешавина од 2 типа глина за максимални резултати за апсорпција на маслото.
 
Се препорачува пред изложување на сонце, корисниците да ги покриваат областите каде што се нанесени AHA и BHA со крема за сончање. Контактот на производот со кожата мора да биде со ограничена фреквенција и времетраење.
 
ГЛИНА, БХА + АХА
Дерматолошки тестирано
Може да содржи траги од пченица / ореви

Погоден за вегани

Препорака за користење: На чиста и сува кожа, нанесете дебел слој на лицето избегнувајќи го пределот околу очите. Нежно масирајте за да пукне заробениот јаглен, оставајќи ја маската да стане од зелена во сива и оставете да делува 15 минути. Исплакнете темелно. Користете 2-3 пати неделно.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.