0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Greek Yoghurt Deep Hydrating Face Mask

Manufacturer: Korres
740,00 ден.

Интензивна хидратантна маска за смирување, дизајнирана да ја храни и надополнува кожата со богатата, луксузна хидратација на јогуртот. Обезбедува моментално чувство на ладење за ревитализиран изглед. Идеален за дехидрирана, досадна и уморна кожа.

Овозможено од:
ЈОГУРТ - Овозможува моментално чувство на ладење со супердоза на протеини за негување на кожата.
ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - златен стандард за хидратација, способен да држи 1000 пати поголема тежина во вода.
ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНА АЛГА - Интензивна хидратација и висока удобност на кожата.

Маска за еднократна употреба
100% биоразградливо ткиво за маска
Ткиво за маска од 100% природно потекло

Погоден за вегетаријанец

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.