0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Wild Rose Night-Brightening Sleeping Facial

Manufacturer: Korres
*
2.370,00 ден.

Wild Rose Night-Brightening Sleeping Facial делува во текот на ноќта за да ја претвори досадната, нерамна текстура во поблескава, мазна кожа до утро. Бестежинската текстура како суфле на KORRES за осветлување на лицето во текот на ноќта со дива роза веднаш се топи во кожата за интензивен ефект на хидратација и осветлување. Разбудете се со блескава и кожа мека како ливчиња од цветот на дивата роза.

Составено од:
Масло од дива роза, ова лице за спиење од дива роза е формулирано со драгоцена наследна состојка од билниот аптекар KORRES и дава максимална влажност и густина на кожата од богатиот извор на масни киселини.
Витамин Супер Ц, супер моќен осветлувачки Витамин Ц го изедначува тонот на кожата и го подобрува изгледот на фините линии и брчките за супердоза на сјај.

93,3% содржина од природно потекло

Препорака за користење: Нанесете го на лицето и вратот секоја вечер пред спиење, избегнувајќи го пределот околу очите.

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.