0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Yellow Diamond - edt

Manufacturer: Versace
*
4.240,00 ден.

Yellow Diamond е дефиниран како чист, транспарентен и цветен мирис, а истовремено луксузен и женствен како дијамант. Жолтата боја потсеќа на светлост, сензуалност и неизмерна енергија која го нагласува шармот и женственоста на една жена. Шишето е со истата форма како претходните едиции од колекцијата кристали, но овој пат со жолта боја.

  • Топ ноти: (цитрон, шербет од круша, нероли, бергамот)
  • Средишни ноти: (цвет од портокал, мимоза, фрезија, крин)
  • Базни ноти: (гуајак дрво, мошус, килибар)
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 90ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.