0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Trussardi Femme - Eau de Parfum

Manufacturer: Trussardi
*
3.400,00 ден.
Your price: 2.380,00 ден.
TRUSSARDI е нашиот нов женски мирис создаден исклучиво од Julie Massé и Violaine Collas, кој преку сет на типични состојки евоцира 100% италијанска миризлива пирамида. Се отвора со свежината на мандарина, која го исполнува храбриот мирис на нероли, а потоа се разградува во ноти на лаванда, јасмин и бела далија. Современата и слободна женственост на оваа нова жена Трусарди е сублимирана, во заднина, со маѓепсувачките и кадифени мириси на виолетова, пачули и акорд од велур. Украсено со сјајни лакирани пруги во мат розова, црна и бела боја, шишето има совршена цилиндрична форма, прелиена со златно метално капаче, што се наметнува како автентично парче од италијанскиот дизајн. Горни ноти: домат, италијански мандарински, нероли Средни ноти: Лаванда, Јасмин, Далија Основни ноти: велур, виолетова, пачули
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 60ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.