0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Paradoxe By Prada - EDP

Manufacturer: Prada
*
10.790,00 ден.
Прада го лансира својот нов мирис наречен Paradoxe, претставен од актерката Ема Вотсон. Според брендот, новиот мирис ги отелотворува парадоксите на култните состојки за да открие нови мирисни сензации.Главните парфимери Nadège Le Garlantezec, Shyamala Maisondieu и Antoine Maisondieu соработуваа со Miuccio Prada и Raf Simons за да ја доловат безвременската природа и авангардноста.Безвременски цветен и женствен карактер на букетот бели цветови, во кој доминираат нероли и јасмин, е повторно измислен со свежата димензија на нероли пупки. Потписот на „авангардниот“ акорд на Ambrofix и Serenolide, две молекули, е таму за да се создаде интимна, но моќна и трајна патека. Горни ноти - бергамот, круша, мандарина Средни ноти - цвет од портокал, јасмин, есенција од нероли, нероли Основни ноти - бел мошус, ванила, амбер, бензоин
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters90ml, 30ml, 50ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.