0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Nina Ricci Extra Rouge EDP

Manufacturer: Nina Ricci
*
3.750,00 ден.

Опишан како интензивно гурмански цветен мирис, во горните ноти Nina Extra Rouge се отвора со зелена нота од црна рибизла што ја нагласува киселата свежина на малината и горко-слаткиот грејпфрут. Средните ноти се измешани со мирисот на пупки од роза лесно зачинети со ноти на чај, додека основните ноти се слатки ноти на ванила и пралина. Les Belles de Nina - Nina Extra Rouge е достапен како EDP од 30, 50 и 80 ml.  

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 80ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.