0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Nina Fleur - Eau De Toilette

Manufacturer: Nina Ricci
*
3.570,00 ден.

Nina Ricci (Puig) лансира нов мирис наречен Nina Fleur во летото 2022 година. Припаѓа на линијата Les Belles de Nina и е фланкер на оригиналниот Nina од 2006 година. Мирисите од оваа колекција доаѓаат во карактеристична форма на јаболко шишиња како современа интерпретација на шишето Fille d'Eve, дизајнирано од Лалик во 1952 година. Инспириран од оптимизмот, Nina Fleur е нов овошно-цветен парфем кој содржи 92% состојки од природно потекло. Горни ноти: јаболко, лимон Срце: нероли, цвет од портокал Основа: кедрово дрво, бел мошус

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 80ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.