0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Lanvin Modern Princess - Eau De Parfum

Manufacturer: Lanvin
*
1.550,00 ден.
Modern Princess by Lanvin е елегантен, провокативен, привлечен и заводлив женски парфем. Modern Princess ја претставува современата визија на жената како бунтовен слободоумен авантурист и се отвора со ноти на црвено јаболко и црвена рибизла. Во срцето на овој неодолив, примамлив, шармантен и романтичен парфем се јасминот и белата фрезија, додека основата на парфемот се состои од спој на ноти на бел мошус, бело дрво и орхидеи од ванила. Парфемот Lanvin Modern Princess е направен во елегантно и гламурозно тркалезно стаклено шише кое е украсено со златен синџир околу вратот, а е дизајниран од Carre Basset. Рекламното лице на парфемот Lanvin Modern Princess е шпанската манекенка Стефи Аргелич. Горна нота: црвено јаболко, црвена рибизла Средна нота: јасмин, бела фрезија Основна нота: бел мошус, бели дрва, орхидеи од ванила
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 60ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.