0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Gisada Donna - edt

Manufacturer: Gisada
*
5.270,00 ден.
Убавина и елеганција - суштината на жената се рефлектира во Gisada Donna . Ова миризливо ремек-дело фасцинира со цветно-ориентални мириси кои целосно го истакнуваат карактерот на носителот. Мирисот се отвора со цветна увертира на фирентински ирис, волшебни виолетови цветови и топлината на сицилијанскиот бергамот.Gisada Donna е завиткана во бели цветови од праска, прекрасен јасмин и среќно танцувачко пачули, пред сензуалните акорди од мошус во комбинација со кадифено сандалово дрво и женската, сензуална тубероза да го комплетираат мирисот. Ова искуство со ориентален мирис ве води во светот на 1000 и една ноќи! Горни ноти: Памук бонбони, темјанушки. Средни ноти: праска, пачули, јасмин, бензоин. Основни ноти: тубероза, сандалово дрво, мошус, кафе.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.