0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

FLOWER IKEBANA BY KENZO - Eau de Parfum

Manufacturer: Kenzo
*
6.170,00 ден.

FLOWER IKEBANA е дрвенестo цветен парфем кој ја отсликува елеганцијата и рамнотежата на Икебана, почитуваната јапонска уметност со цвеќиња. Хармонично комбинира три основни елементи: тоновите на чајот Собача, мекоста на цветот на сакура засилена со апсолутна индиска тубероза и ретката, смирувачка топлина на суштината на австралиското сандалово дрво. Основата, исто така, обезбедува дрвенеста елеганција и удобност на ветивер и кедар. Парфемската вода може да се пофали со состав од 90% состојки од природно потекло.  

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters40ml, 75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.