0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Fleur de Pivoine - edp

Manufacturer: Karl Lagerfeld
*
1.950,00 ден.
Четвртиот женски парфем во колекцијата LES PARFUMS MATIERES на Карл Лагерфелд е дизајниран да биде незаменлив дел од олфакторната гардероба. Овој овошно-цветен парфем зрачи со нежност што веднаш ја пренесува со својата чиста и „тивка“ елеганција. Горните ноти на мандарина и црна рибизла се мешаат со зелените ноти за да ја зголемат нејзината свежина додека пред нас цвета женствен букет бели цветови – јасмин, божур и крин на долината. Загреан со трио светли ноти (бел кедар, кремаст мошус и килибар), Fleur de Pivoine неизбежно ја остава својата сладост на кожата Горни ноти - мандарина, црвена рибизла Средни ноти - зелени ноти, јасмин, божур, крин на долината, Основни ноти - бел кедар, мошус, килибар.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.