0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Dylan Purple Pour Femme - EDP

Manufacturer: Versace
*
4.490,00 ден.
Versace Pour Femme Dylan Purple е инспириран од моментите поминати на италијанските плажи и врвните италијански сладоледи и нивните постојано иновативни вкусови. Преку Dylan Purple, куќата на Версаче враќа едноставна, чиста и неукрасена среќа во Италија.Овој мирис е покана за патување. Свежото, овошно и неодоливо отворање им оддава почит на сладоледите во Италија и нејзините иконски агруми. Цветното срце претставува зајдисонце покрај водата; виолетови рефлексии и благ мирис на ветре. Цветно-овошниот состав вклучува ноти на горчлив портокал и бергамот од Италија, круша, виолетова фрезија и молекули помароза, махонијал, изо-е-супер, амброфикс, беламбре и силколид. Горни ноти: италијански бергамот, италијански горчлив портокал, сок од круша Срце: виолетова фрезија, махонија, помароза Основа: Ambroxan, ISO-E-Super, Вирџинија кедар, Bellambre, Silcolide
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.