0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Donna - edp

Manufacturer: Valentino
Availability: In stock
*
5.240,00 ден.

Valentino Donna, доза елеганција, кревкост, искреност. Сензуална и независна, таа е способна за неочекувана страст и неочекувана срамежливост. За да ја облечат оваа личност во комплексна едноставност, парфимерите Sonia Constant и Antoine Maisondieu смислија мирис кој е воедно и класичен и темпераментен, кој изгледа како отсекогаш да постоел: суптилен, блескав, уникатен мирис со привлечна и целосно италијанска нота. Светол и сензуален, мирисот гравитира кон контраст од благородни, суптилни состојки. Есенција од роза, благородно помешана со ноти на бергамот и ирис Pallida, кои го осветлуваат мирисот со рафиниран сјај и непогрешива текстура. Топлите интензивни ноти на кожа, помешани со пачули и ванила, изразуваат исклучителна и неизбежна привлечност. Шишето ја доловува потрагата по современ класицизам и чувството за минатото и сегашноста, која го карактеризира концептот на безвременска елеганција.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.