0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Cerruti 1881 - edt

Manufacturer: Cerruti
*
1.775,00 ден.
Мирисот, кој стана класичен мирис на оваа дизајнерска куќа, беше лансиран во 1995 година. Нино Черути, познат како „најмладиот од големите класици“, го отвори својот прв бутик во Париз на улицата Ројал во 1967 година. Првата женска колекција се појави во 1976 година и ја доби истата репутација како беспрекорно елегантна како и неговите претходни машки колекции. Исто така, парфемите на Cerruti се изработени од материјали со највисок квалитет, и пред с се елегантни. Затоа парфимерот го избра ленениот цвет за првиот женски мирис, бидејќи ленот е цветот на Черути. Носот зад овој мирис е Клер Каин, дизајнер на шишето е Серж Мансау. Горните ноти се мимоза (багрем), ирис, роза, бела фрезија, љубичица, крин, јасмин и бергамот; средните ноти се камилица, ирис, нарцис, гераниум, галбан, јасмин, коријандер, розово дрво, цвет од портокал и тубероза; основните ноти се мошус, сандалово дрво, кедар, килибар и ванила.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.