0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Café Rose for Woman - Eau De Parfum

Manufacturer: Tom Ford
*
6.160,00 ден.

Том Форд првпат го претстави Cafe Rose во 2012 година како дел од ексклузивната колекција Private Blend, опишана како примамлив и егзотичен мирис кој влегува во скриен лавиринт, каде што елеганцијата на розите се среќава со потемни и посензуални ноти.

Во 2023 година, модната куќа ќе лансира ново издание на Cafe Rose како дел од линијата Signature. Повторно прикажан како заводлива фантазија, парфемот се врти околу нескротливата сензуалност на софистицирана роза надополнета со неочекуван пресврт на темно кафе.

Горни ноти: турска роза, црно кафе
Средни ноти: бугарска роза, иланг-иланг, пачули, кардамон, коријандер
Основни ноти: темјан, сандалово дрво

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.