0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Black Opium Le Parfum

Manufacturer: Yves Saint Laurent
*
11.130,00 ден.
Овој женски парфем е најинтензивната и најтоплата интерпретација на оригиналниот Eau de Parfum. Зрачи со ноти од четири ванили, трансформирајќи го потписот во нешто радикално. Ванилата се меша со кафе и бели цветови, создавајќи долготраен парфем за оние кои бараат бескрајни ноќи. Горни ноти: Зелена мандарина Супересенција од одржливо потекло од Италија, круша, цимет Средни ноти: Бели цветови (сончев јасмин Sambac, цвет од портокал) Основни ноти: Кафе (акорд кафе еспресо), Индонезиски пачули Vanilla Planifolia Absolute од Мадагаскар Vanilla Pod Absolute од Мадагаскар Премиум ванила бурбон инфузија од Мадагаскар Ванила Tahitensis SFE Absolute
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters90ml, 30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.