0 Item(s)
Немате ставки во вашата кошничка.

Trussardi Aperitivo Milanese Porta Nuova - Eau de Parfum

Производител: Trussardi
*
11.530,00 ден.

Aperitivo Milanese Porta Nuova од Trussardi е унисекс цветно-дрвенест мирис, создаден да ја евоцира атмосферата на италијанскиот град Милано. Горните ноти се светли и свежи со калабриски бергамот, нероли и лист мандарина. Во срцето на мирисот, слатките ноти на амарето, ирис и хелиотроп се мешаат за да создадат топла и пријатна сензација. Основните ноти се богати и сензуални со комбинација од ванила, бензоин и килибар.

Генерално, овој мирис нуди уникатно и префинето мирисно искуство инспирирано од италијанската култура и стил. Погоден е и за мажи и за жени кои бараат софистициран мирис со силен карактер и карактеристична килибарна нота.

Горни ноти -Мандарински лист од портокал, Калабриски бергамот, италијански нероли
Средни ноти - Amarettо, Ирис, Хелиотроп
Основни ноти - Бензоин, Ванила, Килибар

Искористете го купонскиот код Y2024 и добијте - 15% ПОПУСТ на производите кои не се на попуст.