0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

La Fenice Pour Homme - EDP

Manufacturer: The Merchant of Venice
*
10.850,00 ден.
Прашкаста мешавина од цветови од глог, хелиотроп и бадем, парфемската вода La Fenice Woman од Венеција, The Merchant of Venice, открива примамлива ориентална структура со дефиниран карактер. Вкусните и пенливи горни ноти на мандарина ја истакнуваат женствената и сензуална страна на мирисот, додека туберозата и зрното Тонка се интензивирани со скапоцените аспекти на кедрово дрво и ноти на ванила. Горни ноти: мандарина, глог Средни ноти: цвет од бадем, тубероза Основни ноти: грав тонка, кедар, ванила
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.