0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Imperial Emerald For Woman - EDP

Manufacturer: The Merchant of Venice
*
17.880,00 ден.
Your price: 12.516,00 ден.

Составот на Imperial Emerald започнува радосно, со блескав спој на бергамот и мандарина на кој розовиот бибер го додава својот светол тон. Пријатната прашкаста структура на ирисот го опфаќа почетокот, нè води на неговиот мазен прашкаст облак до срцето во кое цветаат јиланг-јиланг, рози, лилјани, тубероза, цветови од портокал и лимонесто-цитрусен крин. Основата е кремаста, топла и балсамична со мешавина од бензоин, ванила килибар и бел мошус, допрена со длабоки и земјени ноти пачули за, како што објаснува брендот, „незаборавен долг белег, за жена која сака да остави свој белег, како нејзиниот Imperial Emerald, засекогаш.“

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.