0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Vinegia 21 - EDP

Manufacturer: The Merchant of Venice
*
16.430,00 ден.
Your price: 12.323,00 ден.

The Merchant of Venice му оддава почит на самиот град кој ги инспирира сите негови креации со парфемот Murano Exclusive Vinegia 21. На прославата на 1600-годишнината на Венеција - според традицијата, таа е основана на 25 март 412 година - овој раскошен мирис е незаборавен како и самата светски позната локација. Забележете како златниот шафран ги осветлува фините дрвенести ноти, потсетувајќи се на мирисот на шума на зајдисонце, додека кремаста ванила и зачадените ноти на миро и темјан создаваат сензуална, долготрајна завршница. Горни ноти - цимет, пралини, шафран Средни ноти - мов, дрвенести ноти Основни ноти - ванила, пачули, сандалово дрво, темјан

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.