0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Trussardi Black Extreme - Eau de Toilette

Manufacturer: Trussardi
Availability: In stock
*
3.285,00 ден.
Your price: 2.300,00 ден.

Trussardi Black Extreme е мирис за модерни, успешни мажи секогаш во потрага по моќни искуства. Традицијата и духот на припадноста се спојуваат со елегантниот, безвременски дизајн за да ја пренесат извонредноста на Trussardi во својата област и врвниот италијански квалитет. Мирисот е изграден околу аристократска црна кожа со интензивни, фини дрвени ноти на ветивер и пачули. Контрастот помеѓу нотите на лимон и морскиот акорд се судира со овошните ноти на слива и ирис, подобрувајќи го уникатното, темно чувство, опкружено со темни, сензуални и интригантни нијанси. Горни ноти - италијански лимон и морски ноти; Средни ноти - слива и италијански ирис; Основни ноти - ветивер, пачули, кожа и дрвени ноти.

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.