0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Rochas Man - Eau de Toilette

Manufacturer: Rochas
*
3.600,00 ден.
Rochas Man - Eau de Toilette е дрвенесто-зачински парфем кој беше претставен во 1999 година. Дизајниран е од Морис Русел и му даде опоен почеток со слатко-свеж бергамот и нежни билни балсамични ноти на лаванда. Чистиот, сладок и интензивен јасмин пулсира во срцето на парфемот надополнет со зелена трева и свежи ноти на крин и сензуален мошус. Основата е мека, прашкаста и топла со ванила, сандалово дрво, килибар, со интензивен гурмански тон на кафе. Дизајнерите на шишињата се Францрудолф Лехнерт и Мајкл Фирстер. Горни ноти - лаванда,бергамот Средни ноти - кафе,малина,јасмин,кедар Основни ноти - ванила, сандалвово дрво, амбер, пачули
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters50ml, 100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.