0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Rochas L'homme - edt

Manufacturer: Rochas
*
2.850,00 ден.
Rochas го пушти во продажба новиот машки парфем L’Homme Rochas во јануари 2020 година, најавен како мирис на „нео-францускиот заводник“, романтичен и сензуален. L’Homme Rochas припаѓа на миризливото семејство Ориентал-Фугер кое комбинира свежи ноти на цитрус со топли ароматични тонови. Тој нуди акорди на горчлив портокал, ананас, кардамон и ориентални зачини, ноти на босилек, здравец и плодови од смрека, надополнети со основа на мов и тонка. Шишето L'Homme Rochas доаѓа во темно сина нијанса со нагласени мазни ленти. Достапно е како 40, 60 и 100 ml тоалетна вода.
  • Топ ноти: црвен портокал, кардамон и ананас
  • Средни ноти: бобинки од смрека, гераниум и босилек
  • Базни ноти: тонка, пачули и мов
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters40ml, 60ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.