0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

My Land - Eau de Toilette

Manufacturer: Trussardi
*
3.214,00 ден.
Your price: 2.250,00 ден.
Trussardi My Land ги изразува карактеристичните одлики и самото срце на стогодишниот бренд што го претставува. Името потекнува од чувството на припадност и поврзаност со вашата земја, изразено во нотите на мирисот. Моќните дрвени ноти се мешаат со кожата, бергамотот и зелената мандарина за да создадат оригинално и живописно мирисно искуство, додека рафинираните ноти на лаванда се совпаѓаат со неочекуваниот белег на калон во финишот. Дизајнерското шише располага со стилски детали за држење околу страните во вистинска италијанска кожа, врежана со елегантниот амблем на Trussardi. Горни ноти - Зелена мандарина, портокал, Бергамот Средни ноти - Calone, Виолетова, Лаванда Основни ноти - Кашмеран, Кожа, Тонка грав, Ветивер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.