0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Mont Blanc Legend Red - edp

Manufacturer: Mont Blanc
*
3.040,00 ден.

Колекцијата Montblanc Legend го претстави мирисот MONTBLANC LEGEND RED во јануари 2022 година како похрабар и поодлучен од неговиот претходник, создаден за да ја одрази довербата на носителот, неговата моќ и сила. За овие мириси е избрана светло-црвена боја на шишето со лакирана завршница, која ги повторува обликот и дизајнот на претходните машки изданија Legend. Црвената боја во овој случај го претставува харизматичниот дух на дрвено-овошната композиција Legend Red. MONTBLANC LEGEND RED се отвора со светол и интензивен акорд на црвен портокал и горчлив, пенлив грејпфрут, во комбинација со кардамон. Срцето го развива ароматичниот мирис на бобинки од смрека и морско оревче засилен со кедар, додека основата е измешана со кедар , розово дрво и тонка, оставајќи топла, кремаста дрвенеста, балсамична трага. Горни ноти: црвен портокал, грејпфрут, кардамон Средни ноти: кедар, бобинки од смрека, морско оревче Основни ноти: розово дрво, кедар, зрна тонка

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters30ml, 50ml, 100ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.