0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Minotaure For Him - Eau De Toilette

Manufacturer: Paloma Picasso
*
2.360,00 ден.
Your price: 2.360,00 ден.

Paloma Picasso Minotaure е машки парфем претставен во 1992 година во ориентален состав. Дизајниран е од Мајкл Алмаирак и во горните ноти се сместени алдехиди, свеж сладок бергамот, коријандер, овошни ноти и галбанум, срцето се развива во цветен ритам со ноти на здравец, јасмин, крин на долината и опојна роза и основата носи килибар, сензуален мошус, сандалово дрво, бобинки тонка и прашкаста ванила. Достапен е во шише од 75 ml дизајнирано од самата Палома Пикасо. Горни ноти: алдехиди, коријандер, тарагон, овошни ноти, бергамот, галбанум Средни ноти: јасмин, крин на долината, роза, здравец Долни ноти: сандалово дрво, тонка грав, килибар, мошус, ванила, кедар

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.