0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Legend Blue - Eau de Parfum

Manufacturer: Mont Blanc
*
3.040,00 ден.

Откријте го Montblanc Legend Blue, нова страна на Легендата: елегантна, мажествена, модерна и безвременска. Новото Legend шише ја открива парфемската вода внатре преку проѕирно сино стакло. Овој свеж дрвенест ароматичен мирис се отвора со ароматичен акорд на нане и лаванда, а потоа открива дрвенесто срце од кедрово дрво и сандалово дрво. Конечно, амброксан во комбинација со ноти од мов остава дифузна трага. Со безвременска харизма и привлечност, Зинедин Зидан се враќа како заштитно лице на Legend Blue.

Горни ноти - Лаванда, Нане
Средни ноти - Кедрово дрво, Сандалово дрво
Основни ноти - Амброксан, Мошус

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.