0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Kenzo Homme Marine - Eau de Toilette

Manufacturer: Kenzo
*
5.000,00 ден.

Kenzo Homme Eau de Toilette Marine е најавен како нов машки парфем со мирис на сончев и солен летен ден. Инспириран од сензуалноста на кожата на некој штотуку излезен од океанот, свеж и полн со сол, овој мирис е направен за да предизвика чувство на ослободување и бегство. Наводно, ова издание е најсвежото и најсончевиот од четирите мириси во новата линија Kenzo Homme создадена од Квентин Биш. Композицијата ги меша морските ноти со цветните акценти на иланг-иланг на основа од дрво-мошус. Горни ноти: морски акорди Средни ноти: ylang-ylang Основни ноти: сандалово дрво, мошус

Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters60ml, 110ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.