0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Gyokuro - EDP

Manufacturer: The Merchant of Venice
*
12.770,00 ден.
Gyokuro е мирис кој оддава почит на Земјата на изгрејсонцето, воздигнувајќи ја истоимената суровина, најскапоцениот од јапонските зелени чаеви. Името на Gyokuro значи „роса од жад“ и се однесува на деликатната боја што ја ослободуваат светлите, сјајни лисја кога се внесуваат. Уникатната и интензивна арома, малку слатка и освежувачка, комбинира чисти и кристални ноти со мазен и обвиен карактер. Горни ноти: црн бибер, егзотично овошје, Нероли Средни ноти: Ѓокуро, Цвет на лотос, Екстракт од праска, Екстракт од тубероза Основни ноти: Килибар, Сандалово дрво, Ветивер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters100ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.