0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Santal De Kandy - edp

Manufacturer: Boucheron
*
11.800,00 ден.
Santal De Kandy е дрвенест, цветен мошусен мирис за мажи и жени. Овој парфем е претставен во 2018 година. Патувајќи во античките земји со благородни мириси, Santal de Kandy е дрвенeст мирис со зачинети цветни поттикнувања. Почнувајќи со нотите на топол црн пипер и свеж кардамон, доведува до срцето на јасмин и прашкасти виолетови ливчиња. Завршувајќи ја со интоксивната топлина на сандалово дрво, пачули и кедар, може да се пофали со одлична текстура.
  • Горни ноти: црн бибер и кардамон
  • Средни ноти: јасмин и темјанушка
  • Базни ноти: сандалово дрво и кедар
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters125ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.