0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Orange De Bahia - edp

Manufacturer: Boucheron
Availability: In stock
*
11.800,00 ден.

Orange De Bahia e цитрусен, ароматичен мирис за мажи и жени. Овој парфем е представен во 2019 година. Orange De Bahia го креирал Michel Girard. Boucheron's Orange de Bahia произлегува од не секојдневните улички на тропската бразилска држава, нишајќи кон ритамот на музичката самба и акси. Оваа зелена-цветна-цитрусна парфимирана вода инјектира блескава свежина и уникатна сладост со шеќер.

  • Горни ноти: портокал и зелена мандарина
  • Средни ноти: роза, дрво од смоква и кокосово млеко
  • Базни ноти: екстракт од бел кедар и дрвенест амбер
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters125ml
Similar Products

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.