0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Neroli D'Ispahan - edp

Manufacturer: Boucheron
*
11.800,00 ден.
Нова луксузна колекција која е инспирирана од сеќавањето на ловците на драги камења кои го создале духот на оваа куќа со своите патувања. Oвој парфем е опишан како свеж и светлуцав мирис. Комбинација од зелен кардамон ѓумбир и бибераст елеми. Средните ноти се неролија лабданум и розев бибер. Базните ноти на овој парфем се бел мошус, амброксан и пачули.
  • Горни ноти: кардамон, ѓумбир, елеми
  • Средни ноти: нероли, лабданум и розев бибер
  • Базни ноти: бели мошус, амброксан и пачули
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters125ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.