0 Item(s)
You have no items in your shopping cart.

Collection Extraordinaire Rose Velours - edp

Manufacturer: Van Cleef & Arpels
*
9.360,00 ден.
Rose Velours e цветен мирис за жени кој е претставен во 2013 година. Негов креатор е Antoine Maisndieu. Овој парфем ја прославува женственоста и луксузот преку розата. Таа ја потенцира сензуалноста на парфемот Velvet Rose со светла врвна нота од италијанско масло од бергамот поврзано со лист од темјанушка. Кадифеното срце се состои од интензивни нијанси на роза во комбинација со мед и прашкасти ноти на ирис. Амброксанот, кедарот и бензоинот нудат незаборавно будење на овој извонреден парфем.
  • Горни ноти: бергамот, листе од темјанушка
  • Средни ноти: роза, ирис, мед
  • Базни ноти: бензоин, кедар, амброксан
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Milliliters75ml

Use coupon code Y2024 and get - 15% OFF of products that are not already on sale.